رییس قوه قضاییه با صدور بخشنامه‌ای به واحدهای قضایی و دادسراهای سراسر کشور دستور داد به زندانیان محکوم با رعایت شرایط و اخذ تامین مناسبت 15 روز مرخصی داده شود.

اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه، در بخشنامه آیت الله آملی لاریجانی آمده است: به مناسبت فرا رسیدن لیالی قدر و در پیش بودن عید سعید فطر و با توجه به آثار مثبت و سازنده حضور زندانیان در کنار خانواده و به منظور نیل به اهداف عالی در بازسازی اجتماعی و اخلاقی زندانیان و نیز برقراری روابط عاطفی بین زندانیان و اعضای خانواده آنها مقتضی است به زندانیان محکوم با رعایت شرایط ذیل و اخذ تأمین مناسب 15 روز مرخصی داده شود ، در این بخشنامه افزوده شده ، این مرخصی به مدت 15 روز دیگر نیز قابل تمدید خواهد بود.

بر اساس این گزارش محکومین به حبس ابد به شرط تحمل حداقل 5 سال حبس، محکومین به حبس بیش از 10 سال به شرط تحمل حداقل دو سال حبس ،محکومین به حبس از 5 تا 10 سال به شرط تحمل حداقل یک سال حبس ،محکومین به حبس از یک سال تا 5 سال به شرط تحمل حداقل سه ماه حبس و محکومین به حبس کمتر از یک سال به شرط تحمل حداقل یک ماه حبس مشمول این بخشنامه می شوند.

در تبصره این بخشنامه تاکید شده است که محکومین به حبس که باقیمانده حبس آنها کمتر از دو ماه باشد ، مرخصی منتهی به آزادی اعطاء می‌شود.

در خصوص زندانیانی که صرفاً به دلیل عجز از پرداخت جزای نقدی در حبس به سر می‌برند، در بخشنامه رییس قوه قضاییه آمده است :محکومین به جزای نقدی که مقدار باقیمانده آن بیش از سی میلیون ریال باشد به شرط تحمل حداقل دو ماه حبس و محکومین به جزای نقدی که مقدار باقیمانده آن ده تا سی میلیون ریال باشد به شرط تحمل حداقل یک ماه حبس می توانند از مرخصی تعیین شده بهره مند شوند.

' محکومین به جزای نقدی که مقدار باقیمانده آن کمتر از ده میلیون ریال باشد به شرط تحمل حداقل یک ماه حبس ، مرخصی منتهی به آزادی اعطاء می‌شود ' در خصوص محکومین جرائم غیر عمدی و محکومین مالی همچنین زندانیانی که به لحاظ عجز از پرداخت دیه در جرائم غیر عمد بازداشت هستند و نیز دارندگان محکومیت‌های مالی ، صرفنظر از مدت اقامت در زندان از مرخصی موضوع این بخشنامه برخوردار خواهند بود.

در این بخشنامه از محکومین جرائم سرقت مسلحانه ، سرقت مقرون به آزار ، جاسوسی ، اقدام علیه امنیت کشور،آدم‌ربائی ، جرایم باندی وسازمان یافته ، تجاوز به عنف ، دایر کردن مراکز فساد و فحشاء، اسیدپاشی ، اخلال در نظام اقتصادی ، ورود، تولید ، توزیع و فروش مشروبات الکلی ، محکومین به قصاص و اعدام و حدود شرعی به عنوان مرتکبین جرائمی که از شمول این بخشنامه مستثنی خواهند بود یاد شده است.

همچنین محکومین دارای سه سابقه محکومیت به ارتکاب همان جرم، محکومینی که به شرارت مشهورند ، قاچاق مسلحانه و یا عمده موادمخدر و روانگردان‌ها وسایرمحکومینی که اخلاق و رفتار آنها در زندان به گونه‌ای بوده که بنا به نظر دادستان یا قاضی ناظر زندان یا رئیس زندان یا شورای طبقه‌بندی شایستگی برخورداری از مرخصی را ندارند نیز از شمول این بخشنامه مستثنی هستند.

این بخشنامه می افزاید: درمورد سارقین دارای سابقه کمتر از سه بار و محکومان موادمخدری که میزان محکومیت آنان بیش از پنج سال باشد ترتیبی اتخاذ شود هر چهل و هشت ساعت یکبار خود را به مراجع انتظامی محل سکونت خویش معرفی کند.

همچنین منظور از قاچاق عمده مواد مخدر و روانگردان‌ها عبارتند از :

1-خرید ، فروش و توزیع بیش از 20 کیلوگرم تریاک و ملحقات آن.

2-حمل و نگهداری بیش از 100 کیلوگرم تریاک و ملحقات آن.

3-خرید و فروش و توزیع بیش از 100 گرم هروئین و روانگردان‌ها و ملحقات آنها.

4-حمل و نگهداری بیش از یک کیلوگرم هروئین و روانگردان‌ها و ملحقات آنها.


تاريخ : | | نویسنده : nashremaaref |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.