يك آژانس خبري هندي در گزارشي از اجراي طرح هدفمندي يارانه ها در ايران با "موفق" خواندن طرح هدفمندی یارانه ها در ایران نوشت كه اجراي   اين طرح در ايران مي تواند الگوي مناسبي براي قطع يارانه هاي انرژي در هند باشد.

به گزارش عصر ايران آژانس خبري " دي ان اي " ( DAILY NEWS & ANALYSIS) هند در گزارشي با اشاره به قصد دولت هند براي برداشتن يارانه انرژي مي نويسد: دهلي نو بايد تجربه موفق ايران در اجراي طرح حذف يارانه ها را در نظر بگيرد و اجراي اين طرح در ايران را الگو قرار دهد.

 اين گزارش در مصاحبه با "علي محمدي" سركنسول جمهوري اسلامي ايران در بمبئي به شرح مراحل اجراي طرح هدفمندي يارانه ها از فوريه 2011 ( بهمن 1389) بدين سو مي پردازد.

اين آژانس خبري مي نويسد :‌" هند مي خواهد يارانه نفت و گاز را حذف كند . بسياري از هندي ها نمي دانند كه اين دقيقا همان كاري بود كه ايران چهار ماه پيش نه تنها در بخش نفت و گاز بلكه در تمام يارانه هاي پرداختي دولت به مورد اجرا گذاشت و به نظر مي رسد در اجراي آن نيز موفق بوده است."

در اين گزارش با مقايسه قيمت هاي حامل هاي انرژي و ديگر مواد يارانه اي در ايران ، پيش و پس از هدفمندي يارانه ها آمده است :‌" هر چند برداشتن يارانه ها اقدامي ساده و آسان نيست اما عليرغم هند ، ايران يك نقشه راه دقيق براي خودش طراحي كرده است . ايران تصميم دارد در يك دوره 5 ساله سوبسيد را به طور كامل از اقتصاد خود حذف كند . هند مي تواند در گام اول و براي جلوگيري از شوك به بازار و مردم سوبسيد انرژي را 20 درصد كاهش دهد ، هر چند ايران توانست 50 درصد كاهش دهد و تا كنون در اين كشور هيچ اعتراض خاصي از سوي مردم صورت نگرفته است".

در ادامه اين گزارش نحوه اجراي طرح هدفمندي يارانه ها به نقل از علي محمدي سركنسول ايران در بمبئي نقل مي شود و محمدي مراحل اجراي طرح هدفمندي يارانه ها از اعلام آن تا مرحله فرم نويسي و ثبت نام و پرداخت ماهانه 45 هزار تومان به هر ايراني بابت يارانه ، شرح مي دهد.

سركنسول ايران در ادامه اين گزارش به طرح هاي در دست اجراي دولت در زمينه ايجاد اشتغال و طرح مسكن مهر اشاره مي كند و اجراي اين طرح ها را به عنوان يك تمهيد و سياست مناسب دولت براي ايجاد اشتغال از سويي و كاهش تقاضا براي مسكن در بازار مي داند.

سركنسول ايران در بمبئي در ادامه مي گويد كه دولت ايران تصميم دارد به ازاي هر فرزند تازه متولد شده 950 دلار  به حساب وي واريز كند و والدين كودك نيز ماهانه 20 دلار به اين حساب واريز مي كنند.

وي مي افزايد وقتي هر جوان دختر يا پسر ايراني به سن 20 سال رسيد با اجراي اين طرح وي رقمي بين 60 تا 75 هزار دلار در حساب خود خواهد داشت و مثلا اگر يك دختر يا پسر بيست ساله بخواهند با هم ازدواج كنند مجموع حساب هاي آنها حداقل 120 هزار دلار خواهد بود كه مي توانند با آن پول خانه خريده يا سرمايه گذاري كنند.تاريخ : | | نویسنده : nashremaaref |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.