527149-675320.jpgعصرایران ؛ جعفر محمدی* -  درست بعد از آن که محمود احمدی نژاد ، رئیس جمهور در نامه ای خواستار توقف طرح معروف به تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها شد  ،وزارت علوم که تا روز قبل از آن با قاطعیت بر اجرای این طرح تأکید داشت اطلاعیه زیر را صادر کرد:

« آنچه اخيراً تحت عنوان طرح تفكيك‌جنسيتي از سوي برخي رسانه‌ها مطرح شده با واقعيت انطباق ندارد و وزارت علوم تاكنون طرحي تحت عنوان تفكيك‌جنسيتي در دانشگاه‌هاي كشور تدوين و ارائه نكرده است.
صراحتاً اعلام مي‌شود آنچه كه به جد مورد تأكيد و تعقيب مي‌باشد موضوع اسلامي شدن دانشگاه‌ها در دو بعد محتوا و ظاهر است كه در اين زمينه تغيير و تحول در سر فصل‌ها و محتواي دروس علوم‌انساني به عنوان يك اصل است چرا كه علوم انساني مقصد را مشخص مي‌كند و در عين حال اجراي مصوبات سال‌هاي 1366 و 1384 شوراي عالي انقلاب فرهنگي به عنوان رعايت شئونات اسلامي و راهبردهاي گسترش فرهنگ عفاف و حجاب كه بعضاً مغفول مانده پيگيري مي‌شود.
بديهي است دستور رياست محترم جمهوري و رئيس شوراي عالي انقلاب فرهنگي نصب‌العين بوده و برنامه‌هاي اين وزارتخانه در راستاي مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي به حيطه اجرا در مي‌آيد و وزارت علوم در صدد دستيابي به راهكارهاي عالمانه‌تر و كارشناسي شده در اجراي تمام و كمال مصوبات مذكور بوده تا ضمن رفع نگراني رياست محترم جمهور، دغدغه مراجع عظام را نيز برطرف كرده و انتظار به حق مردم شريف و متدين ايران اسلامي را در تحقق دانشگاه اسلامي با طبع تدريجي تغييرات فرهنگي محقق سازد. »

درباره این اطلاعیه نکاتی چند قابل ذکر است:

1 - بیچاره وزارت علوم! از یک طرف از دولت (به ریاست محمود احمدی نژاد) دستورمی رسد این طرح را اجرا نکنید و از طرف دیگر شورای عالی انقلاب فرهنگی (به ریاست محمود احمدی نژاد) می گوید انجام بدهید.
در این میان یکی بودن اسامی روسای دولت و شورای عالی اتقلاب فرهنگی  جالب توجه است! شباهت اسمی است؟ یا ملت سر کارند؟!

2 -
باز هم طبق معمول وقتی کم آوردند ، از رسانه ها مایه گذاشتند و البته از روش قدیمی پاک کردن صورت مساله استفاده کردند: « آنچه اخيراً تحت عنوان طرح تفكيك‌جنسيتي از سوي برخي رسانه‌ها مطرح شده با واقعيت انطباق ندارد و وزارت علوم تاكنون طرحي تحت عنوان تفكيك‌جنسيتي در دانشگاه‌هاي كشور تدوين و ارائه نكرده است. »

بله ! واقعیت هم همین است و طرح تفکیک جنسیتی اصلاٌ وجود خارجی ندارد و همه رسانه هایی که در این باره ، نفیاً یا ایجاباً مطلب نوشته اند ، خواب نما شده اند.

راستی اگر چنین طرحی "با واقعیت انطباق ندارد" آقای رئیس جمهور برای چه نامه نوشته و از توقف کدام طرح سخن گفته است؟ شاید هم همه این ها خواب است و بیدار که شویم می بینیم خبری نبوده!

3 - بالاخره وزارت علوم می خواهد چه کند؟ تا الان که می گفت "ما داریم مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی را اجرا می کنیم" که نامه رئیس جمهور رسید که نکنید!
حالا در این اطلاعیه آمده که هم مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی را اجرا می کنیم (جداسازی جنسیتی) و هم دستور رئیس جمهور را (عدم جدا سازی جنسیتی). هم گفته شده نظر مراجع را تأمین می کنیم (جداسازی) هم گفته نظر رئیس جمهور (عدم جداسازی) را .

به قول عادل فردوسی پور در گزارش هایش : چه می کنه این وزارت علوم!

4 - شاید جواب بند 3 در آخرین جمله اطلاعیه وزارت علوم نهفته باشد ، بدین گونه که فعلاً طرح را تعلیق می کنند و آبها که از آسیاب افتاد به تدریج روز از نو و روزی از نو .
این هم روش مجربی است و اتفاقاً خیلی هم جواب داده! به هر حال دوستان دور هم جمع اند و هر از گاهی نامه و بیانیه ای می دهند ؛ هم خودشان مشغول می شوند ، هم ملت!

بعد از تحریر:

آقایان دولتمرد فکر نکنند با این موضوعاتی که هر روز علم می کنند ، مردم از مشکلات و مصائب اصلی جامعه غافل می شوند: گرانی های رو به تزاید ، فشل بودن بیمه های درمانی ، فروپاشی یک پنجم خانواده ها بر اثر طلاق ، اعتیاد ، اتهامات مالی برخی از دولتمردان معروف ، افتتاح های نمایشی، تضییقات رسانه ای ، عقب ماندن ایران از قطر در بهره برداری از مخزن مشترک گازی ، انتصاب افراد نالایق به پست های حساس ، خط قرمز نامیدن کابینه ، نا امنی زنان در جامعه ، کودکان کار ، کودک آزاری ، بی اعتبار شدن مدارج علمی و تحصیلی ، حذف یارانه شیر ،آلودگی کشنده هوا ، کیفیت نازل تولیدات داخلی ، ته کشیدن حساب دخیره ارزی ، بیکاری ، قیمت بالای مسکن و اجاره بها  و صدها مشکل ریز و  درشت دیگر ... بیچاره مردم!

*مدیر مسوول عصرایران

 


 


تاريخ : | | نویسنده : nashremaaref |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.