فرمانده نیروی انتظامی با اعلام اینکه پولشویان و سرکرده های اصلی بازار مواد مخدر ایران در خارج از کشور و زیر نظر سازمانهای جاسوسی آمریکا و انگلیس در حال فعالیت هستند، گفت: ضعفهای قانونی راههای فرار بسیاری را برای پولشویان مواد مخدر باز کرده است.

به گزارش مهر، سردار اسماعیل احمدی مقدم صبح دوشنبه در حاشیه اولین نشست هم اندیشی مبارزه با مواد مخدر و پولشویی گفت: پولشویی اصلی در زمینه مواد مخدر در خارج از مرزهای ایران انجام می شود و تنها این بارکشها و فروشندگان خرد مواد هستند که در داخل ایران فعالیت دارند و به خرید و فروش مواد می پردازند که بیشتر پولهای این افراد خرد است.

وی تصریح کرد: به دلیل نقص موجود در قانون پلیس، تنها این بارکشها و فروشندگان خرد به عنوان مجرم شناخته و با آنان برخورد می شود در حالی که سرکرده های اصلی در خارج از کشور هستند.

احمدی مقدم افزود: برخورد با این بارکشهای مواد مخدر نیز در حالی انجام می شود که به دلیل ضعف شدید قانون بسیاری از این افراد از راههای فراری که موجود است استفاده کرده و از برخورد پلیس جان سالم به در می برند.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: پلیس با تمام شبکه های خرد مواد مخدر در داخل کشور برخورد می کند و اگر در برهه ای از زمان تاخیری در برخورد مشاهده می شود به علت شناسایی حلقه های اصلی است.

در ایران مافیای مواد مخدر نداریم

وی اظهار داشت: در ایران هیچ مافیای مواد مخدری وجود ندارد زیرا مافیا پیوند بین یک جریان غیر قانونی و حاکمیت است و در آن سران قدرتها در ترانزیت مواد نقش اساسی دارند.

احمدی مقدم گفت: تا کنون در کشور موضوعی نداشتیم که طی آن یکی از مسئولان کشوری شبکه ای تشکیل داده و با پشتیبانی ارکان حکومتی به ترانزیت مواد مخدر بپردازد.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: در حال حاضر در کشورهای پیرامون ایران قوانین مبارزه با پولشویی اجرا نمی شود و تنها تظاهر به برخورد با این موضوع می کنند زیرا پولشویی فرصتی برای این کشورها تلقی می شود.

احمدی مقدم افزود: پدیده مواد مخدر و اعتیاد یک آسیب اجتماعی است که بالغ بر دو هزار میلیارد دلار گردش مالی در دنیا دارد و بعد از تجارت اسلحه دومین تجارت غیر قانونی به شمار می رود.

وی گفت: برداشت هفت هزار تن تریاک و 700 تن هروئین فشرده در افغانستان و ترانزیت آن مشکلات فراوانی برای ایران و سایر کشورها فراهم کرده است و همچنین تغییر الگوی مصرف از مواد کم خطر به مواد پرخطر نیز از دیگر مشکلاتی است که به ایران و سایر کشورها تحمیل شده است

دارایی قاچاقچیان باید توقیف شود

به گفته فرمانده نیروی انتظامی فعالیت قاچاقچیان بین المللی در افغانستان و پاکستان و بازارهای مصرف در کشورهای اروپایی بسیار نگران کننده شده است. بر همین اساس باید با کمک دستگاه قضائی، امور دارایی و بانکها نسبت به توقیف دارایی قاچاقچیان اقدام کنیم.

احمدی مقدم تصریح کرد: این افراد در داخل کشور در حال خرید املاک بوده و حتی در برخی نقاط کشور نیز موجب ایجاد تغییر در بافت جمعیتی کشور شده اند.

وی افزود: با تصویب قانون پولشویی در کشور و تصویب آیین نامه اجرایی آن توسط دولت، نظارت و گردش مالی در قاچاق مواد مخدر و پولشویی تقویت می شود.

احمدی مقدم با اشاره به اینکه مصرف کنندگان مواد مخدر دو دسته هستند گفت: دسته اول افرادی هستند که به دلیل یاس و ناامیدی و افسردگی به مصرف مواد مخدر پناه برده اند و دسته دوم نیز افرادی هستند که برای لذت جویی و شهوت طلبی به سمت مصرف مواد مخدر گرایش یافته اند.

وی با بیان اینکه دنیای صنعتی و نظام اخلاق لیبرالی با رشد خود افراد را پیش از این به سمت مصرف مواد مخدر سوق می دهد، گفت: زندگی صنعتی شهری که فشارهای بسیاری را به جوامع و ملت ها تحمیل می کند موجب خواهد شد تا ملتها بیش از این به سمت مصرف مواد مخدر گرایش پیدا کنند به نحوی که نمونه بارز این امر را در کشورهای تایلند و قزاقستان مشاهده می کنیم.

احمدی مقدم اظهار داشت:عرضه کنندگان مواد مخدر به دلیل درآمد بالای ناشی از فروش مواد مخدر روز به روز بیش از پیش مبادرت به خرید و فروش این مواد می کنند.

گردش مالی دو هزار میلیارد دلاری تریاک

وی گفت: در افغانستان که مهمترین تولید کننده مواد افیونی است تریاک کیلویی 100 دلار قیمت دارد اما گردش مالی این ماده مخدر در جهان بیش از دو هزار میلیارد دلار برآورد شده است.

احمدی مقدم افزود: پیچیده ترین مافیا در دنیا مافیای مواد مخدر است زیرا کشورهایی که ادعای مبارزه با این معضل را نیز داشته اند اکنون مغلوب آن شده اند.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: طبق اعلام سازمان ملل از هفت هزار تن مواد مخدر شده در افغانستان 38 تا 40 درصد مواد وارد ایران شده اند که این رقم در سالهای گذشته 60 درصد بود.

وی تصریح کرد: در سه سال گذشته مصرف داخلی معتادان 700 تن برابر شده بود اما با راههای درمانی آغاز شده در کشور این مصرف داخلی به 500 تن کاهش یافت. بر همین اساس یک سوم مواد وارد شده به کشور کشف شده، یک ششم مصرف و یک دوم نیز از ایران به بازارهای دیگر می رود.

احمدی مقدم افزود: قیمت مواد مخدر پس از ورود به ایران در هنگام خروج 2.5 تا سه برابر افزایش می یابد.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: طبق برآوردهای صورت گرفته قیمت مواد مخدر از افغانستان تا آخرین نقطه اروپا که انگلیس است 50 برابر افزایش می یابد.

وی اظهار داشت: از حدود 100 باند مواد مخدری که مسیر و مقصدشان ایران است مرکزیت هیچ کدام از آنها در ایران قرار ندارد و تمام آنها در افغانستان و پاکستان واقع شده است.

احمدی مقدم گفت: اگر بخواهیم با جریان مواد مخدر در کشور مبارزه کنیم صرفا بستن مرزها کافی نبوده اگر چه این اقدام در کشور برای جلوگیری از سایر قاچاقها لازم است.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: درست است که بستن مرزهای شرقی کشور تا حدی از ورود مواد مخدر به کشور جلوگیری می کند اما می تواند مسیرهای جدیدی را ایجاد کرده و از طریق دریا و یا هوا وارد کشور شود.

مافیای مواد مخدر تولید خشخاش در افغانستان را کاهش داده است

وی گفت: در سال جاری تولید خشخاش در افغانستان به علت آفتی که در مزارع خشخاش منتشر شده به میزان چشمگیری کاهش می یابد که بنا به پیش بینی های پلیس این اقدام از سوی برخی از مافیای مواد مخدر انجام شده است.

احمدی مقدم تصریح کرد: 12 هزار تن مواد مخدر در انبارهای افغانستان دپو شده که این موضوع موجب کاهش بسیار شدید قیمت مواد مخدر شده است بر همین اساس بسیاری از این شبکه ها و مافیای مواد مخدر برای جلوگیری از کاهش هر چه بیشتر قیمت مواد مخدر سعی در انهدام مزارع خشخاش کرده ا ند.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: با این اقدام آنان تولید تریاک در سال جاری بسیار کاهش می یابد و قیمت مواد به همان نسبت افزایش می یابد.

در حال حاضر با مواد مخدری که در انبارهای افغانستان دپو شده تا سه سال آینده معتادان دنیا نیازی به مواد مخدر ندارند.

افراد اصلی در ترانزیت مواد مخدر زیر نظر سازمانهای جاسوسی آمریکا فعالیت می کنند

احمدی مقدم گفت: پولهایی که در بازار ایران بر اثر فروش مواد مخدر به گردش می آید پولهایی بسیار خرد بوده و پولشویان اصلی در خارج از کشور در حال فعالیت هستند اما به علت ضعف قانون پلیس تنها می تواند با همین افراد ریز که در داخل کشور هستند برخورد کند.

وی تصریح کرد: سرکرده های اصلی زیر نظر سازمانهای جاسوسی آمریکا و انگلیس در حال فعالیت هستند .

فرمانده نیروی انتظامی گفت: در حال حاضر در کمیسیون قضائی مجمع تشخیص مصلحت نظام به دنبال تغییراتی در رابطه با قانون مبارزه با مواد مخدر هستیم تا از این طریق بتوان با افرادی که اقدام به پولشویی در زمینه مواد مخدر می کنند برخورد کنیم.

احمدی مقدم گفت: در حال حاضر با توجه به ضعف قوانین راههای فرار بسیاری برای این افراد وجود دارد به نحوی که افراد بازداشت شده در زندان به راحتی می توانند اموالشان را با روشهای صوری جابه جا کنند.

وی تصریح کرد: به روز رسانی هر 20 سال یک بار قوانین کار پلیس را مشکل کرده و مانع از برخورد مناسب با متخلفان در زمینه قاچاق مواد مخدر و پولشویی می شود.

احمدی مقدم با اشاره به دستور رئیس جمهور مبنی بر جلوگیری از خروج مواد مخدر از راههای هوایی و دریایی گفت: باید با افزایش کنترل و برخورد از خروج مواد مخدر از طریق مرزهای هوایی و زمینی به طور کامل جلوگیری شود.

صدور کارت هوشمند برای تمامی معتادان

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه گفت: معتادان از سال گذشته طبق قانون بیمار شناخته می شوند و بر همین اساس برای تمام معتادانی که تحت پوشش درمانی قرار می گیرند کارت هوشمند صادر می شود تا هویت آنان مشخص شود.

احمدی مقدم ادامه داد: صدور کارتهای هوشمند موجب شناسایی هویت افراد می شود زیرا بیشتر معتادان در هنگام دستگیری هویتهای متفاوتی را اعلام می کنند اما این کارتهای هوشمند بر اساس اثر انگشت هویت واقعی افراد معتاد را معین می کند.

وی گفت: این سامانه جامع اطلاعاتی آخرین وضعیت معتادان و درمان آنان را مشخص می کند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به همزمان بودن ولادت حضرت زهرا (س) و سالگرد ارتحال امام خمینی گفت: مردم خود می دانند که در چنین مواقعی باید چه عکس العملی نشان دهند زیرا در گذشته نیز ایام عاشورا با ایام نوروز همزمان بوده و مردم شادیهای خود را به نحوی ساماندهی کردند تا خدشه ای به این موضوع وارد نشود.تاريخ : | | نویسنده : nashremaaref |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.