استاندار خارطوم با هشدار نسبت به برگزاری تظاهرات خشونت آمیز در اعتراض به نتایج انتخابات اخیر سودان گفت: اجازه نمی دهیم خارطوم مانند تهران یا نایروبی شود.
به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن، عبدالرحمن الخضر استاندار خارطوم  نسبت به برگزاری تظاهرات خشونت آمیز هشدار داد و گفت اجازه نخواهیم داد خارطوم مانند تهران یا نایروبی شود.
وی در پاسخ به سوالی درباره احتمال برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز به دعوت احزاب مخالف انتخابات سودان گفت: به آزادی های تاکید شده در قانون احترام می گذاریم اما با هر گونه نادیده گرفتن مقررات مقابله خواهد شد.
در همین حال گروه های مخالف دولت سودان در جنوب این کشور، سربازان و مقامات مسول را متهم کردند که با ترساندن کاندیداها و احزاب در روند رای گیری، دست به تقلب در انتخابات زدند.

سودان در هفته گذشته شاهد برگزاری نخستین انتخابات رقابتی در 24سال گذشته در چارچوب توافقنامه صلح سال 2005 بود. این انتخابات با تحریم بخشی از احزاب سیاسی در شمال سودان نیز روبه رو شد.   در این انتخابات نمایندگان پارلمان و رئیس جمهور انتخاب می شوند.

شش کاندیدای احزاب مخالف که از حضور در انتخابات نیز کنار کشیده بودند به رویترز گفتند که هواداران آنها از طرف سربازان دولتی یا مسولان جنبش ملی آزادیبخش سودان که کنترل جنوب سودان را در دست دارد مورد تهدید قرار گرفته بودند.

"بینو اکول اکول" از حزب مخالف جبهه نجات دموکراتیک متحده گفته بود: 9 صندوق انتخابات دزدیده شدند و همچنان ناپدید هستند.

وی ادامه داد: این انتخابات نیست بلکه مسخره بازی است . این تنها اقدامی برای توجیه شکست آنها (دولت مرکزی) است.   یک گروه از ناظران انگلیسی انتخابات سودان نیز اعلام کرد : اقدامات برای ایجاد ترس و خوف در جنوب سودان ثبت شده است اما به طور کلی در اکثر مناطق نیروهای امنیتی و انتظامی با مهارت روند انتخابات را مدیریت کردند.   کاخ سفید نیز پیش از این درباره اعلام کرد که انتخابات سودان با اقدامات غیرقانونی در سراسر این کشور همراه بوده است.   اعلام نتایج انتخابات سودان که قرار بود روز سه شنبه گذشته اعلام شود به دلایل فنی و تاخیر در شمارش آرا در جنوب سودان به تاخیر افتاده است.  

تاريخ : | | نویسنده : nashremaaref |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.