فارس: نماينده ولي فقيه در سازمان حج و زيارت با ابراز تأسف از عدم حضور دانشجويان دختر مجرد در مراسم حج امسال، دليل اين موضوع را محيط بسته و نگاه منفي عربستان به زنان ذكر كرد و گفت: دختران و پسران دانشجو در اين سفر معنوي همواره به دنبال معنويت و دانش‌افزايي هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمين قاضي‌ عسگر نماينده ولي فقيه در سازمان حج و زيارت پيش از ظهر امروز سه‌شنبه در مراسم قرعه‌كشي عمره دانشگاهيان كه در باشگاه دانشجويان دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: خداوند فرصت‌هاي فراواني را پيش روي ما قرار مي‌دهد اما يكي از فرصت‌ها، فرصت حج و زيارت كعبه است كه عموم مسلمان جهان مي‌تواند در سرزمين وحي حضور پيدا كرده و از بركات مهم و اساسي اين سفر روحاني بهره بگيرد.

وي افزود: در كنار فرصت حج، فرصت عمره نيز براي مردم يك فرصت مثال زدني است به خصوص براي نسل جوان، اساتيد و فرهنگيان ما كه همواره در اين چند سال نشان دادند كه ظرفيت و روح بلندي داشته و مي‌تواند از اين فرصت زيباي عمره مفرده استفاده كنند.

نماينده ولي فقيه در سازمان حج و زيارت با بيان اينكه در سال‌هاي گذشته شاهد بوديم كه دختران و پسران دانشجو در اين سفر همواره به دنبال معنويت و دانش افزايي بودند، گفت: زمانيكه آنجا بودم، مي‌ديدم كه دانشجويان ما در مسجد الحرام غرق در تفكر هستند و از پرسش‌هايشان مشخص بود كه تحول بزرگي در درون آنها به وجود آمده است.

حجت‌الاسلام قاضي عسگر با بيان اينكه حج فرصتي است كه انسان مي‌تواند از ماديات فاصله گرفته و متحول شود، گفت: آنجا انسان احساس مي‌كند كه به خدا نزديك شده و اين احساس وقتي قوي مي‌شود ‌تحولات بسياري در وجود انسان به وجود مي‌آيد اما اگر اين فرصت زيبا در جواني مهيا شود مطمئناً آثار و بركات بيشتري به همراه دارد.

وي اضافه كرد: از آنجايي كه جوانان آينده سازان اين مملكت هستند و همين جوانان در آينده پست‌هاي مديريتي را به خود اختصاص مي‌دهند پس چه بهتر كه اين سفر در جواني براي آنها مهيا شود تا اين تحول موجب شود كه در آينده بتوانند مسير هدايت كشور را بهتر كنند.

نماينده ولي فقيه در سازمان حج و زيارت با بيان اينكه دست اندركاران و مسئولان اعزام دانشجويان به عمره محصولات فرهنگي و دغدغه‌هاي زيادي براي دانشجويان دارند، تصريح كرد: همه سعي مي‌كنند تا زمينه بهتري فراهم شود تا دانشجويان در اين مهماني خدا بهتر بتوانند به آن احساسي كه زمينه ساز تحول عظيم در وجودشان است، دست پيدا كنند.

حجت‌الاسلام قاضي عسگر خاطرنشان كرد: بسيار متاثر هستيم كه دختران مجرد نمي‌توانند امسال در حج عمر شركت كنند و اين موضوع به دليل محيط بسته و نگاه منفي عربستان به زنان است. اما اميدواريم اين موضوع در سال آينده برطرف شود و دوباره در خدمت دختران دانشجو باشيم.

وي با بيان اينكه تاثير اين سفر معنوي از همه فعاليت‌هاي فرهنگي در دانشگاه‌ها متفاوت‌تر است، گفت: سرزمين وحي براي تمام دانشگاهيان درس‌هاي زيادي دارد، آنجا شهري امن است كه خداوند آن را امن قرار داده تا همه بيايند و در كنار كعبه به صورت واحد حضور پيدا كنند و اين مسير راهي براي تقرب به خدا شود.

نماينده ولي فقيه در سازمان حج و زيارت با اشاره به اينكه امسال نمي‌توانيم بيش از 350 هزار نفر اعزام كنيم، گفت: امسال عمره دانش‌آموزي حذف شد و به بسياري از نهادها و سازمان‌ها نتوانستيم سهميه دهيم اما از آنجا كه ما احترام زيادي براي دانشجويان قائليم توانستيم سهميه نسبتاً خوبي را در اختيار دانشگاهيان قرار دهيم كه اميدوارم در دوره‌هاي بعدي اين سهميه افزايش پيدا كند.تاريخ : | | نویسنده : nashremaaref |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.