فوتبال3: محمود کريمي، که فصل گذشته براي آخرين بار در اين مسابقات به ميدان رفت، با 11 گل زده برترين گلزن ايراني تاريخ ليگ قهرمانان است.
   

  ليگ قهرمانان اسيا که از سال 2003 راه اندازي شد، اکنون هشتمين دوره خود را سپري مي کند. تا فصل قبل در هر دوره دو تيم از ايران شرکت مي کردند و از فصل گذشته تيمهاي ايراني حاضر در ليگ قهرمانان آسيا به 4 تيم افزايش يافته است، اما با اين حال هنوز هيچکدام از بازيکنان ايراني موفق به زدن بيش از 11 گل در اين ليگ نشده اند. سایت گل 10 گلزن برتر ايراني در تاريخ ليگ قهرمانان آسيا تا هفته چهارم فصل جاري ليگ قهرمانان آسيا را معرفی کرده است که عبارتند از:

 1. محمود کريمي(سپاهان) 11 گل

 مهاجم بازنشسته سپاهان که فصل گذشته براي آخرين بار در اين مسابقات به ميدان رفت، با 11  گل زده برترين گلزن ايراني تاريخ ليگ قهرمانان است. کريمي در 18 بازي موفق به زدن 11 گل شد و يکي از معدود بازيکناني است که در تاريخ اين مسابقات بيش از 10 گل به ثمر رسانده است.

 2. مهدي سيد صالحي(سپاهان و استقلال) 10 گل

 سيد صالحي که هفته گذشته دهمين گل خود در ليگ قهرمانان و اولين گلش را براي استقلال در اين ليگ به ثمر رساند، فرصت اين را دارد که در همين فصل با زدن 2 گل ديگر رکورد هم تيم سابق خود را پشت سر بگذارد. اين بازيکن در 19 بازي براي سپاهان 9 گل و در 4 بازي براي استقلال يک گل به ثمر رسانده است.

 3.رسول خطيبي(استقلال و سپاهان) 7 گل

 کاپيتان فعلي تيم گسترش فولاد تبريز در ليگ دسته اول، روزگاري يکي از بهترين گلزنان ليگ قهرمانان اسيا بود. خطيبي در اولين فصل ليگ قهرمانان براي استقلال به ميدان رفت و در 3 بازي يک گل به ثمر رساند. او در سپاهان نيز طي 18 بازي موفق به ثمر رساندن 7 گل براي اين تيم شد.

 4.آرش برهاني(پاس و استقلال) 6 گل

 برهاني نيز سابقه بازي و گلزني با دو تيم در ليگ قهرمانان آسيا را دارد. اين بازيکن گلزن در فصل 2005 براي پاس در 8 بازي 4 گل به ثمر رساند. برهاني طي دو فصل اخير نيز 9 بازي براي استقلال در ليگ قهرمانان انجام داده  و 2 گل به ثمر رسانده است. برهاني البته در اين فصل هنوز موفق به گلزني نشده است.

 5.علي سامره(استقلال و مس) 6 گل

 مهاجم احيا شده مس در بازيهاي اخير درخشش خوبي داشته است و 3 گل براي تيم مس در ليگ قهرمانان به ثمر رسانده که در حال حاضر بهترين گلزن آسيايي مس به شمار مي رود. سامره در اولين دوره ليگ قهرمانان آسيا در ترکيب استقلال به ميدان رفت و در 6 بازي موفق به زدن 3 گل شد. سامره با توجه به حداقل دو بازي باقيمانده مس مي تواند رکورد خود را افزايش دهد.

 6.علي دايي( صباباتري) 5 گل

 مهاجم سابق صباباتري در اولين فصلي که اين تيم در ليگ قهرمانان آسيا حضور يافت با زدن 5 گل بهترين گلزن اين تيم بود و رکوردش هنوز شکسته نشده است. دايي در 6 بازي صبا در فصل 2006 ليگ قهرمانان به ميدان رفت و 5 گل نيز به ثمر رساند.

 7.علي کريمي( الاهلي دوبي و پرسپوليس) 5 گل

 علي کريمي يک رکورد منحصر بفرد دارد و اولين بازيکن ايراني است که در ليگ قهرمانان اسيا به ميدان رفته و گلزني کرده است. کريمي با تيم الاهلي در 11 بازي 3 گل به ثمر رساند و فصل پيش نيز با پرسپوليس در 6 بازي دو گل به ثمر رساند و در مجموع 17 بازي در ليگ قهرمانان آسيا 5 گل به ثمر رسانده است.

 8.فرهاد مجيدي( العين و استقلال) 5 گل

 کاپيتان آبي پوشان پايتخت تنها بازيکن ايراني است که در ليگ قهرمانان اسيا عنوان قهرماني را تجربه کرده است. مجيدي در فصل 2003 در 3 بازي براي العين به ميدان رفت و يک گل نيز به ثمر رساند و با اين تيم به عنوان قهرماني دست يافت. مجيدي در فصل گذشته با استقلال موفق به گلزني نشد، اما اين فصل 4 گل به ثمر رسانده است و بهترين گلزن استقلال در تاريخ اين رقابتهاست. فرهاد مجيدي در 12 بازي 5 گل به ثمر رسانده است.

 9. هادي عقيلي( سپاهان) 4 گل

 مدافع ملي پوش سپاهان که 29 بازي در ليگ قهرمانان آسيا انجام داده است، موفق به زدن 4 گل نيز براي اين تيم در ليگ قهرمانان شده که امار خوبي براي يک مدافع محسوب مي شود.

 10.  جواد نکونام(پاس) 4 گل

 نکونام در فصل 2005 با تيم پاس در ليگ قهرمانان اسيا شرکت کرد و در 7 بازي موفق به ثمر رساندن 4 گل براي اين تيم شد.

 

 


تاريخ : | | نویسنده : nashremaaref |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.