عصر ایران – شیخ محمد السالم الصباح وزیر امور خارجه کویت در سخنانی در حاشیه ششمین اجلاس امنیتی گفتگوی منامه در بحرین ، از بحران اتمی ایران و جنگ در افغانستان به عنوان دو چالش مهم امنیتی برای کشورهای حاشیه خلیج فارس نام برد.
به گزارش عصر ایران و به نقل از خبرگزاری فرانسه ، وزیر خارجه کویت در این باره گفت : " چالش های امنیتی در منطقه خلیج فارس، جنگ در افغانستان ، بحران اتمی ایران ، وضعیت موجود در فلسطین و بحران موجود در یمن را شامل می شود ".

این وزیر کویتی که همزمان معاون نخست وزیر کویت نیز می باشد در ادامه با اشاره به اوضاع داخلی ایران ، با ربط دادن اوضاع داخلی ایران به امنیت منطقه در سخنان مداخله جویانه ای ، گفت  : " در ایران مردم علیه حکومت طغیان کرده و دولت را به چالش کشیده اند."

این وزیر کویتی همچنین با اشاره به بحران های آتی اعضای شورای همکاری خلیج فارس گفت : " ما باید به چالش های آتی اعضای شورای همکاری خلیج فارس توجه داشته باشیم ، چالش هایی که می توان آنها را به دو دسته میان مدت و بلند مدت تقسیم کرد ".

وی در ادامه از وضعیت بحران اقتصاد جهانی و نیز تاثیر آن درثبات درآمدهای نفتی به عنوان یکی از چالش های عمده کشورهای نفت خیز منطقه در میان مدت نام برد .

این وزیر کویتی در ادامه در تشریح چالش های بلند مدت گفت  :" جمعیت کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس تا سال 2020 ، سی درصد افزایش پیدا خواهد کرد و این افزایش ، جمعیت جوان کشورهای عضو را بالا خواهد برد و از سوی دیگر در این مدت جمعیت  کارگران خارجی شاغل در این کشورها نیز افزایش خواهد یافت ".

وی افزود : " کارگران خارجی " ارز"  را از کشورهای ما  خارج می کنند  و در کشورهای ما بچه دار می شوند و این خود معضل دیگری برای ما ایجاد می کند ".

شیخ السالم الصباح ، افزود : " در واقع چالش اصلی از زاد و ولد کارگران خارجی در کشورهای ما در این است که جمعیت زیادی از کسانی که هم سنخ و هم فرهنگ ما نیستند درکشورهای  ما متولد شده و با ما زندگی خواهند کرد و این تفاوت فرهنگی خود چالش بزرگی برای ما خواهد بود ".

ششمین اجلاس امنیتی گفت و گوی منامه از امروز (شنبه دوازدهم دسامبر) در بحرین به مدت دو روز آغاز به کار می کند . این اجلاس با حمایت موسسه بین المللی مطالعات استراتژیک برگزار شده و موضوع اصلی بررسی امسال این اجلاس افغانستان ، پاکستان ، ایران و یمن خواهد بود .

منوچهر متکی ، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز امروز برای شرکت در این اجلاس عازم بحرین خواهد شد. جمهوری اسلامی ايران در سال 2006 در سومين اجلاس امنیتی گفت‌وگوي منامه شركت كرده بود و اين تنها موردي بود كه ايران در سطح وزير امور خارجه در آن شركت كرد و پس از آن در چهارمين و پنجمين اجلاس امنيتي منامه، ايران شركت نداشت. 


تاريخ : | | نویسنده : nashremaaref |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.