وزير امور خارجه كشورمان درباره برگزاري دادگاه اردبيلي ـ تبعه ايراني ـ در آمريكا اظهار كرد: ما نسبت به اين‌گونه رويكردهاي سياسي مغاير با روندهاي حقوقي پذيرفته شده بين‌المللي معترض هستيم و آن را تقبيح مي‌كنيم.

به گزارش ايسنا، منوچهر متكي در پاسخ به سوال خبرنگاران مبني بر موضع ايران در قبال برگزاري دادگاه اردبيلي در آمريكا افزود: ما در ابتدا شاهد انتقال ناگهاني آقاي اردبيلي توسط نهادهاي امنيتي آمريكا كه از پيش طراحي و دام‌گذاري شده بود به آمريكا بوديم و پس از يك سال و اندي بي‌اطلاعي از سرنوشت وي و مجددا با پروسه پنهاني قضايي وي، خبر برگزاري دادگاه نامبرده را اعلام كرده‌اند. ما نسبت به اين‌گونه رويكردهاي سياسي مغاير با روندهاي حقوقي پذيرفته شده بين‌المللي معترض هستيم و آن را تقبيح مي‌كنيم.

متكي درباره اظهارات منتشره از سوي اردبيلي گفت: اظهارات ادعايي به نقل از وي بيانگر ابهامات درباره شرايط نامناسب روحي حاكم بر وي است، ما از سوي وزارت امور خارجه با ارسال يادداشت و اعلام نقض قواعد و مقررات بين‌الملل از جمله ماده 9 ميثاق بين‌المللي حقوق مدني و سياسي در مورد حقوق زندانيان تحت بازداشت و چگونگي تعامل با آن‌ها خواستار توضيح رسمي آمريكا پيرامون وضعيت حقوقي آقاي اردبيلي شديم و توسط دفتر حفاظت منافع جمهوري اسلامي ايران نيز اين مساله مورد پيگيري قرار گرفت كه تا زمان انتشار خبر مربوط به برگزاري جلسه استماع غيرعلني رسانه‌ها، هيچ‌گونه جوابي در اين‌باره دريافت نكرده‌ايم.

وزير امور خارجه كشورمان با تبيين ابهام در چگونگي شكل‌گيري دادگاه تصريح كرد: ما قرائن مستدل پيرامون ادعاهاي مطروحه پيرامون آقاي اردبيلي مشاهده نمي‌كنيم. به نظر ما اين كه اتباع ايراني را با دام‌گذاري و فريب در اين‌جا و آن‌جا گرفتار كنند، اين با مباني حقوقي و نرم‌هاي قضايي مطابقت ندارد. ما اقدامات غيرطبيعي را نقض عامدانه و آشكار مقررات بين‌المللي و حقوق اوليه شهروندان ايراني بازداشت شده مي‌دانيم و از مقامات آمريكا مي‌خواهيم با آزادي بدون قيد و شرط آقاي اردبيلي و ديگر زندانيان ايراني، نگراني فزآينده خانواده‌هاي آنان را هر چه سريع‌تر مرتفع كنند.


تاريخ : | | نویسنده : nashremaaref |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.