عصر ایران – شیمون پرز رییس جمهور اسراییل که برای انجام دیداری رسمی به برزیل سفر کرده است ، در سخنانی در کنگره برزیل نسبت به گسترش نفوذ ایران در امریکای لاتین هشدار داد.

به گزارش عصر ایران و به نقل از خبرگزاری رویترز ، پرز در سخنان خود از دولت برزیل خواست تا از نفوذ خود در جهان بهره گیرد و در مقابل آنچه که جاه طلبی هسته ای ایران ! خواند ، ایستادگی کند .

رییس جمهور اسراییل در این زمینه گفت : " ایران یک تهدید جهانی است و به صراحت گفته است که قصد نابودی اسراییل را دارد .من می دانم که مقامات برزیلی با ادبیات ترور و تهدید مخالفند و می دانم که اگر مخالفت های خودشان با این گونه سیاست های ایران را آشکارا اعلام کنند ، این اعلام مخالفت آنها انعکاس وسیع و گسترده ای در جامعه جهانی خواهد داشت ".

پرز که در سخنانش استیصال از سفر دو هفته آتی محمود احمدی نژاد به برزیل مشهود بود درباره سفر آتی رییس جمهوری ایران به برزیل گفت : " من قصد ندارم درباره میزبانی شما از احمدی نژاد اظهار نظر کنم ، اما ما افکار و سیاست های او را برای جهان خطر ناک می دانیم ".

این اظهارات پرز در پی آن صورت می گیرد که " لوئیس اناسیو لولا داسیلوا " رییس جمهور برزیل در اظهارات دو ماه گذشته خود در اجلاس سالانه مجمع عمومی ملل متحد آشکارا از حق ایران برای دست یابی به تکنولوژی هسته ای صلح آمیز دفاع کرده بود .

داسیلوا سعی دارد روابط نزدیکی با جمهوری اسلامی ایران داشته باشد و سفر 23 نوامبر ( 2 آذر ) رییس جمهوری ایران به برزیل به عنوان نشانه ای از تحکیم و گسترش روابط ایران با مهم ترین کشور منطقه آمریکای لاتین ( برزیل) ارزیابی می شود .

پرز در سفر خود به برزیل تلاش دارد تا با گفتگو با مقامات برزیلی از آنها بخواهد که علیه ایران موضع گیری کنند .

اسراییل روابط رو به گسترش ایران با کشورهای واقع در منطقه آمریکای لاتین و حوزه کارائیب را تهدیدی برای خود و ایالات متحده می داند .لابی صهیونیستی در برزیل و آرژانتین یکی از قوی ترین لابی های اسراییل در منطقه امریکای لاتین محسوب می شوند و این لابی در هفته های اخیر و در آستانه سفر احمدی نژاد به برزیل تبلیغات خود را علیه جمهوری اسلامی و شخص محمود احمدی نژاد افزایش داده است .

برخی از رهبران جامعه یهودیان برزیل ، دولت داسیلوا را به دلیل میزبانی از محمود احمدی نژاد به باد انتقاد گرفته اند .

  


تاريخ : | | نویسنده : nashremaaref |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.