مهر: رئیس قوه قضائیه در جلسه یکشنبه مسئولان عالی قضایی با تاکید بر اینکه اقرار شخص نسبت به شخص دیگر دارای حجت شرعی و قانونی نیست خواستار تقویت مبارزه با مفاسد اقتصادی شد و گفت: اگر مطابق قانون با مفاسد اقتصادی برخورد شود ناامنی اقتصادی ایجاد نمی شود.
رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی باید در تحقق عدالت پیشرو باشد و با اشاره به ابعاد مختلف فرمان رهبری در این خصوص در سال 1380، جدی گرفتن بیش از پیش مبارزه با مفاسد اقتصادی و افزایش خروجی دستگاه قضایی در این زمینه را یکی از جلوه های تحقق عدالت برشمرد و افزود: دستگاه قضایی مکلف است برای اجرای عدالت کمر همت ببندد و بدون ملاحظه هیچ کسی حتی نسبت به خودش در اجرای عدالت و مبارزه با فساد مصمم و قاطع عمل کند.   آیت الله لاریجانی تاکید کرد: همه باید این مسئله را قبول کنیم که هیچ کسی به خاطر انتساب خاص نمی تواند مدعی وجود حریم و در نتیجه معاف از بررسی و تحقق عدالت باشد و دستگاه قضایی موظف است تمام موارد و پرونده هایی که تا کنون به هر دلیل راکد مانده است را پیگیری کند و نتیجه آن را به اطلاع عموم مردم برساند.   رئیس قوه قضائیه یکی از مهمترین مصادیق مبارزه با مفاسد اقتصادی را ورود دستگاه قضائی از طریق دادستانی کل کشور به مسئله معوقه های بانکها عنوان کرد و گفت: متاسفانه بسیاری از بانکهای دولتی وامهای کلان به اشخاص مختلف اعطا کرده اند و بعضاً در جامعه این گونه احساس می شود که اراده و تصمیمی برای پیگیری معوقه های وامهای کلان وجود ندارد در حالی که این بانکها با سرمایه و پول مردم اداره می شود و بی انصافی است که عده ای به راحتی وامهای کلان بگیرند و مسئولان بانکها نیز پیگیر دریافت معوقه های آنان نباشند.     آیت الله لاریجانی تاکید کرد: دادستانی کل کشور باید در این زمینه وارد عمل شود و اگر این مسئله نیاز به قانون جدید و اصلاح قوانین دارد باید راهکارهای عملی آن جست و جو شود.

رئیس قوه قضائیه در ادامه جلسه مسئولان عالی قضایی با اشاره به دیدار نمایندگان مجلس خبرگان با مقام معظم رهبری و تاکید بر توجه به سخنان مقام معظم رهبری گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری تاکید فرمودند در فضای جامعه باید به دنبال تحکیم و تثبیت اخلاق باشیم و جامعه را از فضای تهمت و بدگمانی دور کنیم.

آیت الله لاریجانی تصریح کرد: در رسیدگی به تخلفات و اغتشاشات پس از انتخابات باید به دقت آئین دادرسی رعایت شود و یکی از نکات مهم در این زمینه این است که اقرار شخص نسبت به شخص دیگر دارای حجت شرعی و قانونی نیست.

رئیس قوه قضائیه بر ضرورت توجه به تهاجم فرهنگی غرب تاکید کرد و افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری بارها تاکید فرمودند، جنگ غرب علیه اسلام، جنگ عقیدتی است که با استفاده از ابزار و فناوریهای موجود به صورت وسیع علیه اسلام به راه افتاده است و وظیفه خواص و علماست که در این خصوص وارد عمل شوند.

آیت الله لاریجانی تقویت وافزایش توجه به علوم انسانی از منظراسلام را ضروری خواند و گفت: بسیاری از پیش فرضهای علوم انسانی غرب با مبانی و پیش فرضهای اسلام متفاوت است و باید خواص ما به این نکته توجه کنند و بداند که توجه به این مقوله گام موثری برای مبارزه با تهاجم فرهنگی غرب است.

در ادامه جلسه ماده واحده قانون اصلاح ماده 18 اصلاحی قانون  تشکیل دادگاه های عومی و انقلاب مصوب 1385 مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.تاريخ : | | نویسنده : nashremaaref |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.