مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: به ستاد مدیریت حمل و نقل عمومی و سوخت پیشنهاد داده ایم میزان سهمیه بنزین خودروهای شخصی را دوباره بررسی کند.
 
واحد مرکزی خبر: محمدرضا نعمت زاده با تاکید بر ضرورت کاهش سهمیه بنزین خودروهای شخصی به یکصد لیتر به خبرنگاران گفت : هم اکنون روزانه 3 هزار و 500 خودرو در کشور تولید و شماره گذاری می شود اما خروجی خودروها اندک است .

وی افزود: امیدواریم ستاد مدیریت حمل و نقل عمومی و سوخت برای دوره های بعدی ، درباره کاهش سهمیه بنزین خودروهای شخصی تصمیم گیری کند.

معاون وزیر نفت تاکید کرد : از نظر شرکت ملی پالایش و پخش، سهمیه سوخت خودروهای شخصی هنوز بالاست و باید اصلاح شود.

وی افزود: البته مصرف سوخت خودروهای عمومی ‌کمی تعدیل شده است.

نعمت زاده با تأکید بر اینکه اگر سهمیه بندی بنزین نداشتیم مصرف روزانه بنزین به بیش از 90 میلیون لیتر می رسید، گفت: میانگین مصرف روزانه بنزین در حال حاضر حدود 70 میلیون لیتر است.

نعمت زاده در ادامه گفت: سهمیه بنزین خودروهای دو گانه سوز کاهش نمی یابد و این سهمیه ها تا زمانی که تعداد جایگاه های عرضه سوخت گاز افزایش نیابد کم نمی شود.

وی میانگین واردات بنزین در 5 ماه گذشته را روزانه 19 میلیون لیتر اعلام کرد و گفت: اگر سهمیه بندی بنزین متعادل شود میزان واردات بنزین 19 تا 20 میلیون لیتر در روز کافی خواهد بود.

نعمت زاده همچنین گفت: هدف دولت از سهمیه بندی بنزین و یا کاهش آن در صورت تصویب ، تعطیلی فعالیت ها و ناراحتی مردم نیست زیرا ما سهمیه های بنزین را خیلی کاهش نداده ایم و هرگونه تصمیم گیری در این باره هم بر مبنای امکانات جدید عرضه سوخت انجام می شود.

وی تصریح کرد: هم اکنون 70 درصد صاحبان خودروها می توانند نیاز خود را با سهمیه 100 لیتری بنزین تأمین کنند و 30 درصد دیگر هم این توانایی را دارند که بقیه سوخت مورد نیاز خود را با نرخ آزاد تهیه کنند.

مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در این حال گفت: بنزین آزاد کنونی که در جایگاه های عرضه سوخت توزیع می شود نیمه یارانه ای است و نرخ اصلی آن دو برابر قیمت فعلی است.

هم اکنون قیمت بنزین آزاد 400 تومان و بنزین سوپر 540 تومان است.

نعمت زاده درباره عرضه سهمیه بنزین پاییز هم گفت: اول مهر ماه سهمیه بنزین خودروها در کارت ها خواهد بود.

وی همچنین گفت: تولید بنزین در داخل کشور در 5 ماه گذشته روزانه 43 میلیون لیتر بوده است.

وی همچنین گفت: دو طرح پالایشگاهی در هفته دولت به بهرداری می رسد که یک مورد طرح توسعه پالایشگاه اصفهان از ظرفیت پالایش روزانه 232 هزار بشکه نفت خام به 320 هزار بشکه است.

نعمت زاده گفت: پالایشگاه اناهیتا کرمانشان هم با ظرفیت پالایش روزانه 150 هزار بشکه نفت خام این هفته بهره برداری خواهد شد که روزانه حدود 5 میلیون و 800 هزار لیتر بنزین تولید خواهد کرد.

نعمت زاده خاطرنشان کرد: میانگین تولید نفت گاز در 5 ماه گذشته نیز روزانه 86 میلیون لیتر بوده که البته تولید روزانه کنونی آن از 94 میلیون لیتر هم بیشتر است.  

تاريخ : | | نویسنده : nashremaaref |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.