وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران از تلاش های البرادعی در حل و فصل موضوع هسته ای ایران در آژانس تقدیر و تاکید کرد این تلاشها اثبات کرد که جایگاه موضوع برنامه اتمی ایران در آژانس بوده است .

به گزارش مهر، محمد البرادعی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی عصر امروز  در دیدار منوچهرمتکی وزیرامور خارجه  آخرین تحولات موضوع پرونده صلح آمیز اتمی را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

البرادعی با ارائه گزارش و دیدگاههای خویش پیرامون اقدامات آژانس در خصوص تقویت جریان اعتماد سازی بین جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار داشت: تقویت همکاری های جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی بسیار مفید و مهم بوده و ما استمرار تقویت این روند را برای همگان مثبت قلمداد می کنیم.

وی افزود: هر تلاشی که بر این فرایند مساعدت نمایند می تواند راهگشا باشد.

منوچهر متکی نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از تلاشهای البرادعی در ارتباط با آژانس اظهار داشت: ما از تلاش های مدیر کل مبنی بر اینکه موضوع در آژانس مورد حل و فصل قرار گرفته تقدیر می کنیم و ابتکار و تلاش های مدیر کل در خصوص مدالیته، این واقعیت را به اثبات ساخت که موضوع برنامه اتمی ایران جایگاهش در آژانس بود و ما از اینکه آژانس، رسالت و مسئولیت های خویش را بازیافته است خرسندیم.

وزیرامورخارجه کشورمان با اشاره به اینکه در میان تمامی گزینه ها، جمهوری اسلامی ایران گزینه همکاری با آژانس را از ابتدا برگزیده است تاکید نمود: در این چارچوب تمامی اقدامات جمهوری اسلامی ایران و بازرسی های متنوع و متعدد نشانگر اوج شفافیت و صداقت جمهوری اسلامی ایران است.

متکی با اشاره به آخرین روند و ارزیابی های به عمل آمده پیرامون موضوع برنامه اتمی ایران اظهار داشت: گزارش و ارزیابی های آژانس و جامعه اطلاعاتی آمریکا بیانگر آن است که دولتمردان آمریکا می بایست صادقانه با مردم خود صحبت کنند و این شجاعت می تواند 20 درصد محبوبیت آنها را نزد افکار عمومی آمریکا ارتقا بخشد.

وزیرامورخارجه کشورمان با تشریح موقعیت ژئوپلیتیک و ظرفیت های فراوان جمهوری اسلامی ایران در منطقه اظهار داشت: تمامی ظرفیت های جمهوری اسلامی ایران می تواند در فرآیند همکاری های منطقه ای و بین المللی در خدمت صلح و ثبات و امنیت منطقه ای قرار گیرد و دیپلماسی صمیمیت و عدالت را محقق سازد.

متکی با اشاره به مناسبات متین و رو به افزایش جمهوری اسلامی ایران با تمامی همسایگان خاطرنشان کرد: روند رو به افزایش مراودات تجاری، اقتصادی، آغاز مذاکرات تجارت آزاد با شورای همکاری خلیج فارس تبادل تجربیات در زمینه تقویت زیر ساختارهای صنعتی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای اسلامی و منطقه همگی مولفه های بارز در خدمت شکوفایی و توسعه منطقه می باشد.تاريخ : | | نویسنده : nashremaaref |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.