رییس کمیته روابط خارجی دومای روسیه:لغو قرار داد اس300 تقصیر ایران بود!

رییس کمیته روابط خارجی دومای روسیه : لغو قرار داد اس 300 تقصیر ایران بود!

وی با ادعای اینکه مسئول لغو قرار داد اس 300 سیاست های خارجی معیوب ایران است ، افزود : " این انتخاب ما نبود بلکه انتخاب ایران بود ".

همزمان با افزایش انتقادهای داخلی در ایران درباره بدعهدی روسیه نسبت به انجام تعهد خود در مورد ارسال سامانه دفاع ضد هوایی اس 300 به ایران ، یک عضو دومای روسیه  توپ را به زمین ایران انداخت و جمهوری اسلامی ایران و سیاست های خارجی این کشور را مسئول لغو قرار داد اس 300 دانست!

به نقل از خبرگزاری ریانووستی روسیه ، " کنستانتین کوساچویف " رییس کمیته روابط خارجی مجلس روسیه (دوما) با اشاره به تصمیم روسیه در عدم ارسال سامانه دفاع ضد هوایی اس 300 روسی به ایران ، دولت مسکو را از گناه مبرا ساخت و گفت که مسئول لغو این قرار داد سیاست های ایران بوده است!

وی افزود : " این انتخاب ما نبود بلکه انتخاب ایران بود ".

گفتنی است که هفته گذشته دمیتری مدودف رییس جمهوری روسیه با صدور فرمانی ، فروش  برخی اقلام نظامی از جمله سامانه دفاع ضد هوایی اس 300 روسی را به ایران ممنوع کرد .

بهانه این اقدام رییس جمهوری روسیه اعمال تحریم های شورای امنیت در راستای قطعنامه اخیر ایران شورا (1929) است . روسیه همچنین نام 12 مقام و دانشمند مرتبط با برنامه های هسته ای ایران را در لیست سیاه ورود به این کشور قرار داده است .

قرار داد فروش سامانه ضد هوایی اس 300 روسیه در سال 2007 منعقد شد و روسیه باید این سامانه را پیش از این ( قبل از صدور قطعنامه 1929 در شورای  امنیت ملل متحد)  در اختیار ایران قرار می داد و طبق قرار داد باید به استقرار 5 گردان دفاع ضد هوایی اس 300 در ایران می پرداخت ، اما روس ها با تعلل در این زمینه در نهایت اعلام کردند که این سامانه را به ایران نخواهند فرستاد .

آمریکا و اسراییل مخالف ارسال این سامانه دفاع ضد هوایی به ایران بودند و از روسیه می خواستند تا در این قرار داد تسلیحاتی خود با ایران تجدید نظر کند . اسراییل می گوید که فروش این سامانه ضد هوایی به ایران با تقویت توان دفاع هوایی ، کار حمله احتمالی به تاسیسات هسته ای ایران را دشوار تر می کرد .

ایران از روسیه خواسته است تا غرامت لغو یکجانبه قرار داد فروش سامانه اس 300 را بپردازد . رقم دقیق قرار داد اس 300 اعلام نشده اما گفته ها حاکی از پرداخت 800 میلیون دلاری کشورمان بابت دریافت این سامانه دفاع ضد هوایی است .

مقامات نظامی و دفاعی کشورمان پس از اعلام چهارشنبه هفته گذشته مقامات روسیه درباره عدم ارسال اس 300 به ایران ، اعلام کردند که یک سامانه ضد هوایی جایگزین و بومی را تولید کرده اند ...../تحلیل:عصرایرانتاريخ : | | نویسنده : nashremaaref |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.