دیپلمات های ایران و 1+5 , برنامه هسته ای


به گفته ی مقامات طرفین، قطع ارتباط بین تهران و قدرت های جهانی بر سر برنامه هسته ای بسیاری جدی است و ممکن است که باعث به تعویق افتادن مذاکرات مسکو شود.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب به نقل از کریستین ساینس مانیتور، یک دیپلمات ایرانی در جریان مذاکرات گفت: اگر مذاکرت برنامه ریزی شده در 18 و 19 ژوئن برگزاری شود، طرفین بسیار سخت گیری خواهند کرد.

وی افزود: معتقدم که اگر حتی مذاکرت در زمان تعیین شده برگزار شود، گفتگوها به فرصتی برای شکایت ایران و قدرت های جهانی از یکدیگر تبدیل می شود و در پایان طرفین با برگزاری دور جدیدی از مذاکرات موافقت خواهند کرد.

این دیپلمات ایرانی گفت: سئوال این است که این وضعیت تا کی می تواند ادامه پیدا کند.

به نوشته ی کریستین ساینس ماینتور، طرفین یکدیگر را متهم به جدی نبودن در مذاکرات، به تاخیر انداختن آن و عدم تمایل به توافقی که می تواند ترس غرب و اسرائیل از ایران را از بین ببرد و تحریم ها را حذف کند و از حمله جلوگیری کند، می کنند. همه چیز به گفتگوی تلفنی امروز سعید جلیلی و کاترین اشتون بستگی دارد.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، این گفتگوی تلفنی در بحوبحه ی اظهارات تند رد وبدل شده بین طرفین(که نشان می دهد چالش های روشنی بین ایران و و غرب باقی مانده است) بر قرار می شود.

دیپلمات های ایران و 1+5 ادعا می کنند که آنها بیش از حد به منظور موفقیت مذاکرات با نظرات یکدیگر موافقت کرده اند. انها همچنین ادعا می کند که آنها چیزی چز پاسخ های مبهم نشنیده اند.

به گفته ی یک دیپلمات اروپایی، در طول هفته گذشته، دو تماس تلفنی مستقیم بین باقری و اشمیت برقرار شده است

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، وی گفت: از اواخر ماه می، 5 نامه بین ایران و غرب رد و بدل شده است. ما حداقل یک هفته است که پیشنهاد تماس تلفنی جلیلی و اشتون را داده ایم که انها سرانجام موافقت کرده اند.

این دیپلمات اروپایی افزود: تمام تلاش های ما با هدف اطیمنان حاصل کردن از برقراری ارتباط با ایرانی ها بوده است . ما از هر راهی که می توانیم برای برقراری ارتباط با آنها استفاده می کنیم.

وی افزود: پس مسخره است که گناه عدم موفقیت نتابج مذاکرات مسکو به خاطر فرض عدم تمایل 1+5 به تعامل، به گردن ما انداخته شود.

به نوشته ی کریستین ساینس مانیتور، ار طرفی دیگر این ایرانی ها هستند که می گویند در تلاش برای تعامل و برقراری ارتباط هستند.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، یک دیپلمات ایرانی گفت: ایرانی ها می خواهند نشان دهند که انها هستند که علاقه مند به همکاری هستند.

وی افزود: معتقدم که برجسته کردن گفتگوی تلفنی و تبادل نامه  نشان می دهد که ایران می خواهد به دنیا نشان دهد که علاقه مند به گفنگو است ، اما این 1+5 هست که از گفتگواجتناب می کند.

این دیپلمات ایرانی گفت: باقری در نامه اش به "اشمیت" نوشت، اگر شما برای مذاکرات مسکو خود را اماده نمی کنید باید انتظار شکست آن را داشته باشید.

وی اضافه کرد: ایران از این طریق، به دنیا می گوید، ما پیغام را فرستادیم اما انها آن را نادیده گرفتند.

کریستین ساینس مانیتور نوشت: وندی شرمن مذاکره کننده ارشد امریکا قرار است که امروز به فرانسه سفر کند. وی قصد گفتگو با مسئولان 1+5 در خصوص مذاکرت مسکو را دارد.../انتخابتاريخ : | | نویسنده : nashremaaref |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.