بسته تحریمی جدید اتحادیه اروپا

 

 

اتحادیه اروپا همچنین قصد دارد نقل و انتقال طلا و فلزات گرانبها از ایران به اروپا را مورد تحریم قرار دهد. این تحریم در زمینه صادرات فلزات گرانبهای ایران با هدف متوقف نمودن فروش این نوع دارائی ها توسط حکومت ایران اتخاذ می شود.

 

فارس: داو جونز طی گزارشی با اشاره به تلاش اتحادیه اروپا برای تصویب یک بسته تحریمی جدید علیه ایران ممنوعیت فروش طلای ایران در اروپا را یکی از موارد تحریم ها اعلام کرد.

 

به گزارش داو جونز، فشار یونان بر سایر اعضای اتحادیه اروپا برای گرفتن امتیازات بیشتر از این کشورها در مورد تحریم نفتی ایران، تلاش های این اتحادیه را برای ارائه یک بسته تحریمی سختگیرانه و جامع در روز دوشنبه با مشکل مواجه ساخته است.

 

دیپلمات های اروپایی اطمینان دارند که وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه در نشست روز دوشنبه خود با وضع تحریم های مرحله به مرحله علیه صادرات نفت ایران که احتمالا در چند ماه آینده اجرایی می شود، موافقت خواهند کرد.

 

اما شرایط یونان و وابستگی عمده این کشور به نفت ایران به عنوان عاملی بازدارنده، نتایج نشست روز دوشنبه را که با هدف اعمال تحریم های جدی علیه ایران برگزار خواهد شد، در هاله ای از ابهام فرو برده است.

 

تحریم نفتی ایران برای تعدادی از کشورهای جنوب اروپا همچون ایتالیا و اسپانیا نیز که به صورت قابل توجهی به نفت ایران وابسته هستند، اقدامی هزینه بر خواهد بود.

 

با این حال یونان در این خصوص نسبت به بقیه از وضعیت آسیب پذیر تری برخوردار است. ایران با شرایط بسیار مساعدی نفت یونان را تامین می کند که تامین نفت از طریق سایر تولید کنندگان با این شرایط مطلوب برای یونان بسیار مشکل است. به گفته مقامات اروپایی، پالایشگاه های نفت یونان تا 60 روز پس از دریافت نفت ایران فرصت دارند تا بهای نفت خریداری شده از این کشور را بپردازند.

 

بعلاوه باید شرایط نامساعد اقتصادی یونان و رویارویی این کشور با بحران بدهی را به این وضعیت اضافه کرد.

 

دیپلمات ها می گویند، یونان همچنان مخالف تحریم نفت ایران است که قرار است به صورت مرحله به مرحله و تدریجی در طی 8 ماه اجرا شود. مدت زمان 8 ماهه 3 ماه بیش از مهلتی است که اکثر کشورهای اروپایی خواهان آن بوده اند. یونان خواهان مدت زمان بیشتری برای یافتن منابع جایگزین نفت ایران است.

 

یونان همچنین در حال مذاکره در خصوص شرایط بازنگری در این تحریم هاست که تمام کشورهای عضو اتحادیه باید پس از 2 یا 3 ماه نسبت به آن متعهد شوند.

 

بر اساس طرح بازنگری، تحریم نفتی اتحادیه اروپا نباید موجب افزایش بهای جهانی شود و یا اقتصاد اروپا را با مشکل بیشتری مواجه سازد. به گفته دیپلمات های اروپایی یونان خواستار آن است که شرایط این طرح تا حد امکان متنوع و گسترده باشد.

 

یک دیپلمات اروپایی در این زمینه اظهار داشت: «باور نکردنی است که یونان در حال تضعیف تمامیت این تحریم است.» وی افزود: «آنچه ما شاهد آن هستیم یک شرایط مخاطره آمیز برای اروپاست، اما ما باید اطمینان حاصل کنیم که نتیجه این تحریم ها بی فایده نبوده و بر ایران بی تاثیر نباشد.»

 

یک مقام بلندپایه اروپایی نیز تایید کرد که گفتگوها در خصوص تحریم نفتی ایران به نحو فزاینده ای با مشکلات آتن ناشی از بحران حوزه یورو آمیخته شده است.

 

وی افزود: «این مسئله موضوع تحریم ایران را که قبلا پیچیده بود، پیچیده تر کرده است.»

 

روز جمعه مشخص شد که اتحادیه اروپا قصد دارد مجموعه گسترده ای از اقدامات را علاوه بر تحریم نفتی علیه ایران اتخاذ کند. در صورت نهایی شدن این طرح، برای اولین بار بخشی از دارائی های بانک مرکزی ایران مسدود خواهد شد.

 

اتحادیه اروپا همچنین قصد دارد نقل و انتقال طلا و فلزات گرانبها از ایران به اروپا را مورد تحریم قرار دهد. این تحریم در زمینه صادرات فلزات گرانبهای ایران با هدف متوقف نمودن فروش این نوع دارائی ها توسط حکومت ایران اتخاذ می شود.

 

فروشندگان طلا معتقدند، تهران چند سال پیش تمام ذخایر طلای خود از سوئیس را به داخل ایران آورده است.

این گزارش حاکی است، برخی دولت های عضو اتحادیه اروپا ابراز نگرانی کرده اند که این تحریم ها ممکن است موجب بسته شدن کانال های داد و ستد قانونی و مشروع شود./عصر ایرانتاريخ : | | نویسنده : nashremaaref |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.