مهدوی کنی: موافق شهرداران قبلی تهران نبودم و یکی از آنها را نفرین کردم

ییس مجلس خبرگان رهبری با تقدیر از تلاش های شهرداری تهران در حوزه های متعدد و مخصوصا حوزه مسایل دینی و مذهبی، گفت: بنده چندان موافق شهرداران قبلی تهران نبودم و حتی یکی از آنها را نفرین کردم.

به گزارش انتخاب به نقل از جهان ، آیت الله مهدوی کنی در نشست روحانیون و ائمه جماعات شهرداری تهران در دانشگاه امام صادق(ع) با تقدیر از تلاش های شهرداری تهران در حوزه های متعدد شهری و دینی، گفت: بنده چندان موافق شهرداران قبلی تهران نبودم و حتی یکی از آنها را نفرین کردم.

وی افزود: شاید خیلی ها بدانند که بنده چندان موافق شهرداران قبلی تهران نبودم و حتی یکی از آنها را نفرین کردم و هنوز هم می کنم.

وی با بیان این که این شهردار باعث شد تا تهران بیش از ظرفیت خود، بزرگ شود، گفت: از همان دوره بود که درختان سبز شمیران و خیلی از مناطق از بین رفتند و به جای آن، برج ها کاشته شدند.

 

رئیس مجلس خبرگان ادامه داد: بر همین اساس است که امروز تهران با مشکلات زیادی روبه روست.

وی با بیان این که در زمان محاکمه همان شهردار، بحث دادن سکه و ... در دادگاه مطرح شد، گفت: بنده همان موقع عنوان می کردم که ظلمی که به شهر تهران شده است، بیش از همه اینها اهمیت دارد و ای کاش به این موضوع هم رسیدگی شود.

آیت الله مهدوی کنی با اشاره به گزارش ارائه شده در این نشست از سوی ناصحی، رییس مرکز فعالیت های دینی شهرداری، گفت: این گزارش بسیار جالب بود و امیدواریم که توفیقات شهرداری تهران، هر چه بیشتر باشد.

 

رییس مجلس خبرگان رهبری، در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به تحریم های نفتی علیه ایران، گفت:در چنین زمانی باید مردم و مسئولان را به قناعت دعوت کنیم.

مهدوی کنی با بیان اینکه با رعایت قناعت می توانیم از شرایط تحریم به سادگی عبور کنیم، گفت: شرایط ما الان بسیار بهتر از شرایط دوران جنگ تحمیلی است و اگربا کمی قناعت می توانیم از تحریم ها گذر کنیم.

وی در مقایسه شرایط فعلی با دوران جنگ، گفت: در جنگ، ذخیره ارزی ما سه و نیم میلیارد بود، اما امروز بیش از 100 میلیارد تومان ذخیره ارزی داریم.

وی افزود: در آن دوره، قیمت نفت 7دلار بود، اما امروز قیمت نفت به صد دلار هم می رسد. در چنین شرایطی اگر مسئولان قناعت پیشه کنند، می توانیم از شرایط تحریم هم به راحتی گذر کنیم. وی همچنین گفت: اروپا به نفت و گاز ما نیاز دارد و می داند که اگر ایران به آنها گاز یا نفت ندهد، خیلی از امورات آنها خواهد خوابید. برای همین نباید در برابر فشارهای آنها تسلیم شویم.

 

رییس مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری، به گرانی های اخیر در جامعه اشاره کرده و گفت: همه دادشان از گرانی بلند است و این اتفاق بدی برای کشور است.

وی افزود: مردم هر جا ما را می بینند، از گرانی گلایه می کنند. گرانی یک واقعیت است و علاوه بر آن مشکلات دیگری درباره ازدواج، اشتغال و مسکن و ... هم در جامعه وجود دارد.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با بیان این که مشکلات در این عرصه ها بسیار زیاد است، گفت:یکی از راههای عبور از این شرایط، قناعت و صرفه جویی است و مسئولین باید در این عرصه بیشتر از مردم تلاش کنند.

 

وی خطاب به مبلغان و ائمه جماعات شهرداری ، گفت: در چنین حالتی باید به مردم بگوییم که باید تلاش ما به این سمت باشد که عزت خود را از دست ندهیم و تسلیم بیگانگان شویم. برای همین همه توصیه ها، مخصوصا در آستانه ماه رمضان، باید در مسیر قناعت و صرفه جویی باشد.

وی با بیان اهمیت رضایت شهروندان از کار شهرداری تهران، گفت: امیدوارم شما هم کمک کنید تا رضایت شهروندان بیش از پیش شده و شهرداری بتواند خدمات بیشتری را به شهرندان ارائه دهد./انتخابتاريخ : | | نویسنده : nashremaaref |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.